Vše o minerálech

      Veškeré výrobky z minerálních kamenů, které od nás obdržíte, jsou již vyčištěné a nabité, takže se nemusíte bát, že by k vám dorazily s negativní energií.

      Minerály čistíme v první řadě pomocí vykuřování myrhou, šalvějí, levandulí, santalem nebo cedrem. Ve druhé fázi, jsou-li výrobky hotové, je (před tím, než putují k vám) čistíme v horských pramenech Jizerských hor a Krkonoš. Na vrcholcích hor jsou totiž prameny nejúčinnější.

      Pokud se i vy budete chystat minerály očistit pomocí vykuřování, je důležité vědět, že by měl minerál procházet kouřem z vykuřovadla po dobu minimálně 20 vteřin. Při této činnosti je dobré  myslet na to, jak s kouřem odchází vše negativní.

      Čím lépe minerálům porozumíte, tím lépe budou fungovat. Proto je mimořádně důležité věnovat čas čištění svých minerálních náramků. Jejich hlavní funkcí je pročišťování negativních energií, pokud dovolíte, aby tento proces dělaly bez čištění, následně se po jisté době zahltí a nedokáží správně fungovat. Jak minerály čistit?

Čištění minerálních kamenů

      Původní energii minerálům vrátíte například tak, že z nich smyjete všechnu negativní energii podržením pod tekoucí vodou, ponořením do moře či slané vody (platí to pro minerály, které se nedrolí). Energii minerálům dobijete také tím, že je položíte na sluneční nebo měsíční světlo (pokud se nejedná o minerály, které na světle ztrácí barvu a blednou).

      Některé kameny jsou tak dokonalé, že dokáží vyčistit sebe i ostatní minerály. Patří k nim například karneol, krystal, citrín, kyanit, křemen, apofylit, diamant, fenacit nebo azeztulit, které stačí ponechat pohromadě s ostatními kameny a nemusíte jej už nikdy čistit žádnou jinou metodou.

      Jako další metodu očištění můžete použít protažení minerálů nad plamenem svíce. Světlo jim dodá energii a očistí je.

Upozornění: Voda by se neměla používat na měkké kameny, jako je angelit, howlit, aragonit, azurit, některé vápence, malachit, dolomit, selenit, síra, kalcit, kunzit, kyanit, labradorit, tyrkys a podobně. Hrozí jim rozpouštění.

      Minerály by se měly čistit zejména po zakoupení, před programováním nebo pokud máte pocit, že se vyčerpala jejich energie.

      Potřebná doba očisty záleží pouze na vás, liší se v závislosti na vyčerpanosti minerálu, poslechněte vaši intuici, sami dobře poznáte, zda jsou minerály již energeticky čisté. Doporučujeme je očistit vodou v přírodě, například v řece, potoce, vodopádu, moři nebo v oceánu, ideálně, když voda skrze minerály proudí a může tak vše negativní odnést s sebou.

      Do slané vody nevkládejte perly a opál, mohlo by dojít k jejich poškození. 

Péče o minerály

      Než začnete minerální náramek používat nebo nosit, je důležité ho vyčistit. Stejně tak vyčistěte i minerály, které před vámi někdo nosil, jelikož v nich mohou zůstávat negativní vibrace předchozího majitele, které by se tak na vás přenesly. Pokud minerály právě nepoužíváte, zabalte je například do hedvábí či sametu, zabráníte tak minerálu v pohlcování cizího záření. 

      Sprchování a koupání s náramky není vhodné! Náramky doporučujeme odložit při sportovních aktivitách, jelikož hrozí přetržení nebo mechanické poškození. Minerály mají různou tvrdost, křehkost či citlivost, proto je dobré s nimi nakládat opatrně. Některé minerály se mohou při neopatrném zacházení poškrábat a nárazem mohou popraskat či puknout. Náramek by měl mít pouze jednoho majitele, aby nemohlo dojít k převedení negativní a nežádoucí energie.

Nabíjení

      Očištěné minerály by se měly opět nabíjet, a to buďto na slunečním nebo měsíčním světle.

      Některé kameny mají rádi nabíjení na přímém slunečním světle, jako třeba křišťál, jiné je zase dobré nabíjet nepřímo, například na parapetu za oknem. 

      Některé minerály není dobré vystavovat slunečnímu záření, jelikož by se mohlo stát, že jeho vlivem vyblednou. Jedná se o minerály: citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda, avanturín, ametyst, akvamarín, beryl. Pokud je na sluníčku přece jen chcete dobíjet, učiňte tak pouze krátce a ráno, nebo večer, kdy je sluneční svit slabší. 

      Druhým způsobem nabíjení vašich minerálů je jejich umístění na měsíční světlo, ideálně na parapetu za oknem nebo v teplých dnech i na přímém měsíčním svitu venku. Nejsilnějších účinků lze dosáhnout za úplňku, kdy jsou všechny energie na vrcholu.

      Délka nabíjení záleží na vaší vlastní intuici. Pokud jste prožili extrémnější situace, doporučujeme čistit a nabíjet minerály častěji. Řiďte se vlastním cítěním.

Jak naprogramovat minerály?

      Minerály je nutné zasvětit svému účelu hned po vyčištění, tak zkoncentrujete jejich energii. Při programování je důležité držet minerály v ruce, nejlépe před zdrojem světla a otevřít se vyšší moci, která vás bude provázet. Přemýšlejte pečlivě o účelu, k němuž si minerály přejete používat a buďte zcela konkrétní. Pokud si přejete, aby vám minerál přinesl lásku, je nutné popsat, o jakou lásku se vám jedná. Po zformulování svého přání se nalaďte na minerál a nezapomeňte se přesvědčit, zda je to ten správný kámen pro daný účel. Poté proneste nahlas větu „Programuji tento krystal na ... (doplňte účel, který jste stanovili)“.

Upozornění: Minerální kameny nemohou být brány jako nahrazení odborné lékařské péče. Náramky nejsou vhodné pro děti do čtyř let.

Výběr minerálů

      A nyní to nejdůležitější – výběr svého minerálního kamene. Při tak velkém množství kamenů je výběr opravdu obtížný. Jestliže minerální náramek dostanete darem, je všechno jednodušší. Chcete-li minerály ke konkrétnímu účelu, velmi rádi vám s výběrem pomůžeme dle oficiálního rejstříku.

      Nevíte-li přesně, nač minerální náramek potřebujete, ale láká vás představa nějaký nosit jen tak pro radost nebo třeba darovat, je moudré vycházet z data narození, a vybrat tak minerály, které rezonují s vaším (nebo obdarovávaným) astrologickým znamením a uzemňují nebeské energie.

      Samozřejmě je také možnost zvolení minerálů náhodným výběrem. Věřte své intuici! Dejte minerálům příležitost upoutat vaši pozornost. Minerál, který vás osloví, bude jistě ten správný.

Minerální kameny podle znamení zvěrokruhu

Správné změření zápěstí

      Obvod zápěstí, na kterém budete náramek nosit, změřte buďto pomocí krejčovského metru nebo provázku, který poté přiložíte k pravítku. Metr ani provázek do ruky nezařezávejte, ale ani nenechávejte příliš volný, ideálně, pokud se dá metrem nebo provázkem po zápěstí mírně otáčet. Hodnotu uvádějte v cm.

      Pokud máte náramek jako dárek a neznáte velikost, vůbec to nevadí, společně to dáme dohromady. Můžete objednat tu velikost, která bude vyhovovat podle vašeho odhadu.
Standardní dámská velikost je 16 – 17 cm.

      Pokud vám nevyhovuje velikost uvedená u náramku, rádi vám jej zdarma na míru upravíme. Stačí při objednávce do poznámek (nebo zvlášť v odpovědi na potvrzovací e-mail) připsat těsný obvod zápěstí, případně, zda máte náramek radši více volný. Do obvodu zápěstí 23 cm je úprava zdarma.

UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE A KUPUJÍCÍ: Mějte vždy na paměti, že použití drahých kamenů či minerálů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že na sobě cítíte příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte buď svého praktického lékaře, popř. příslušného ambulantního specialistu! Vezměte, prosíme, na vědomí, že neexistují žádné minerály a drahé kameny, které by měly fyzický účinek proti rakovině, leukémii a dalším zhoubným nemocem, stejně tak nemocem, které by mohly mít negativní dopad na zdraví. Důrazně upozorňujeme, že všechny zde uvedené údaje a též všechny údaje na všech stránkách webu www.handartgoods.com, které obsahují informace o metafyzických vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jež jsou v lidových mýtech a tradicích nazývány jako „léčivé“ kameny, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Zdroji pro tyto informace jsou tisícileté mýty a tradice ohledně použití minerálů a drahokamů v lidovém léčitelství, publikované prostřednictvím masových médií ve formě tištěné i elektronické, dále pak běžně dostupná literatura – knihy, kde jsou publikovány údajné účinky na lidský organismus a psychiku. Tyto informace, jež jsou ve společnosti obecně rozšířeny, nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu prostřednictvím vědecky ověřených lékařských postupů a léčivých přípravků s ověřenými účinky. Až na výjimky nejsou tzv. „léčivé“ schopnosti minerálů a drahých kamenů, stejně tak, jako produktů z nich a s nimi vyrobených, jakkoliv vědecky ověřeny a jsou dány jen a pouze lidovou tradicí a mýty.
Citováno: HALL, Judy. Kameny od A do Z: podrobný průvodce světem léčivých krystalů. Přeložil Lumír MIKULKA, přeložil Gabriela HAJTMAROVÁ. V Praze: Metafora, 2015. ISBN 80-7359-061-1.