Pouze online

Z(a)tracená záře – akryl na plátně

Nový produkt

Materiály: Povrch: Natažené plátno
Technika: Akryl na plátně
Autor: Bc. Kateřina Drbalová
Projekt: Nyno.cz
Rok: 2022
Rozměry: 

  • Šířka: 70 centimetrů
  • Výška: 50 centimetrů
  • Hloubka: 1,5 centimetru

Obraz je signovaný a zafixovaný.

Více informací

Pouze jeden kus!

9 500,00 Kč

Upozornit na snížení ceny

Více informací

Z(a)tracená záře (50 x 70 cm) – akryl na plátně

Studánky, jezírka, rybníky, louže… první zrcadla lidí. Ta nejpřirozenější zrcadla, která člověku dala sama příroda. Zrcadla, ve kterých můžeme pozorovat sebe… svou tvář i své okolí, stejně jako bychom se na ně dívali přímo, jen obrácené vzhůru nohama. Jev zrcadlení na hladinách, vznikajíc lámáním světelných paprsků. Stačí dopad jediné drobné kapky, a dosud klidná hladina, celá se rozvlní a obraz spolu s ní. Co když je to všechno ale úplně jinak… světlo se láme chybně. Podíváte se do zrcadla a v něm stojí někdo jiný. Myslíte si, že HO znáte, zatímco SE tam celý život jen hledáte. Chcete HO znát. Chcete SE najít. Chcete poznat tu polární záři, která by tam přeci měla být. Je to ale všechno úplně jinak….?

O autorce:

Kačí má povahu upřímného dobrodruha, který miluje Život a chová hlubokou úctu k přírodě a její dokonalé moudrosti. Je tvořivá spontánní bytost. Malba a tvoření se pro ni stalo energií, terapií i meditací a nekonečným prostorem duše, ve které nejsou žádné hranice. Inspiraci nachází v přírodě, na cestách i v myšlenkách. Umění je pro ni láska, filozofie i realizace snu. Je to síla, která jí dává energii a úsměv, který ráda předává i ostatním.

Většinou maluje tím, co má zrovna po ruce, málokdy to ale bývá štětec. Často si u malby přisvojí příbory, zničí klubové karty, nespočet houbiček na nádobí, špachtlí na těsto, zdobiček na polevy nebo i fén na vlasy. Malovat se dá vlastně čímkoliv, a když má představu o výsledném efektu, je ochotná vyzkoušet takřka cokoliv.

„Jdu s barvou ven. Svíčky, náramky a veškerá má tvorba, za kterou se skrývá část mého já, to je jedna věc. Ale mé vlastní obrazy? To už se bavíme o kusu mého srdce, dlouhém času z mého života a často i o vlastních intimních zážitcích nebo vzpomínkách na různá místa či události. Tenhle obraz jsem namalovala v roce 2022, má za sebou dokonce výstavu, ale já místo toho, abych si představovala jeho popularitu, přála jsem si, aby ho nikdo neviděl. V každém obraze je kus mě… a já se tak bála (a pořád ještě bojím) zveřejnění. Protože dokud obrazy nikdo neuvidí, nemůže je ani zkritizovat a pro mě to znamená, že ani nemůže nahlédnout do mého soukromí, a to pak jakkoli komentovat. Své obrazy neberu jen jako designovou dekoraci nebo terapii při malbě. Jsou to deníky, ke kterým mám určitý vztah. Přemohla jsem sama sebe. Tady jsou. V celé své kráse. Posílám je do světa. Mně už v životě štěstí přinesly, je na čase, aby dělaly radost dál.“

Více zajímavostí o tvorbě najdete na webu www.nyno.cz nebo se můžete informovat prostřednictvím e-mailu info@nyno.cz

  • Comments ()
  • Reviews (0)

    30 dalších produktů ve stejné kategorii: